به نام یکتای بی همتا

خلاصه ای از بیوگرافی و رزومه من

قهرمان زندگی خودتان باشید

سلام، امیدوارم که از یک انگیزه پیشرفتِ فوق العاده برخوردار باشید .

واتسون می گوید : در بین انسانها یک تفاوت کوچک وجود دارد ولی همین تفاوت کوچک باعث بوجود آمدن  تفاوت های بزرگی در زندگی افراد می شود؛ آن تفاوت ” فکر” است.

هر چیزی که در زندگی و شرایط خودمان می بینیم ، انعکاس یا بازتاب افکار و باورهای ما است. دنیا دقیقاً مثل یک آینه عمل می کند، دنیا آن چیزی را به ما نشان می دهد که در درون ما وجود دارد.

ابراهیم علی عزیزی هستم ؛ کارآفرین، نویسنده ، پژوهشگر روان شناسی انگیزش پیشرفت و مدرس دوره های تفکر پیشرفت گرا .

چندین ساله که در زمینه روان شناسی انگیزش پیشرفت مشغول به تحقیق هستم و در این خصوص، موفق به تألیف و انتشار ۲۰ جلد کتاب و ده ها مقاله ی علمی و برگزاری دروه های آموزشی در این حوزه شده ام . نتیجه ی مطالعات و تجربیات تخصصی ام در این زمینه  باعث طراحی روش ” توانمند سازی انگیزش پیشرفت”یا ” تفکر پیشرفت گرا ” شد . این روش ، ویژگی ها و شیوه های فکری و رفتاری افراد پیشرفت گرا را مورد تجزیه و  تحلیل قرار می دهد، به همین دلیل سایت کلید اوج برای افرادی طراحی شده است که شیفته پیشرفت و تحول فکری و آن چیزی که عاشقش هستند می باشد. کلا من با این موضوعات کار می کنم:

تفکر پیشرفت گرا

کارآفرینان پیشرفت گرا

بازاریاب های پیشرفت گرا

تجار پیشرفت گرا

شرکت ها و سازمان های پیشرفت گرا

ورزشکاران پیشرفت گرا

مربیان پیشرفت گرا

هنرمندان پیشرفت گرا

دانش آموزان و دانشجویان پیشرفت گرا

فن بیان پیشرفت گرا

و هر چیزی که در مورد پیشرفت به ذهن شما خطور می کند.

این وب سایت برای من یک موقعیت و موهبت عالی محسوب می شود چون آن را برای پیشرفت و شکوفایی زندگی فردی و حرفه ای  انسان های شیفته ی پیشرفت طراحی کرده ام . محتوای  مطالب این سایت اختصاص به دستاوردهای علمی ، تجربه زندگی افراد موفق ، مطالعات تخصصی و تجارب هنرجویان دوره های من دارد که آنها را با شما به اشتراک می گذارم .

در این سایت در باره ی ویژگی های افراد خاص ، استثنایی و قهرمانان می نویسم . افرادی که پس از سال ها تحقیق در باره ی آنها ، از آنها به عنوان ” افراد پیشرفت گرا ” نام می برم ؛ افرادی از جنس انگیزش پیشرفت بالا با یک ایمان قوی هستند.  من در باره ی ویژگی های همین افراد پیشرفت گرا می نویسم، و آموزش می دهم . در این سایت به صورت علمی از رازهای کارآفرینان ، مدیران ، بازاریاب ها، مخترعین ، ورزشکاران ، بازرگانان ، افراد سیاستمدار، هنرمندان و خیلی دیگر از افراد خاص، پرده بر می دارم .

خودتان را آماده کنید، چون در این سایت ،از قدرتهای ذهنی و رفتاری سوپر موفق ها برای شما صحبت می کنم .

به عنوان یک مدرس و پژوهشگر، اعتقاد دارم ، بهترین راه تحول بنیادین در زندگی، پرورش ” تفکر پیشرفت گرا” است ، نیرویی که از قدرتمند ترین ظرفیت های درونی انسان ها سرچشمه می گیرد.

من با یک ایمان قوی می گویم ، اگر فقط برای یک بار، تجربه ی پیشرفت گرایی را حس کنید، دیگر حاضر نیستید از این شیو ه و سبک فکری دست بکشید ؛ “به هیچ قیمتی” چون این شیوه یک احساس قوی از زنده بودن به شما می بخشد. . با پیشرفت گرایی زندگی و اهداف خودتان را آنطور که عاشقش هستید پیش می برید ؛ زندگی با احساس لذت ، با کارآمدی و پویایی . شما با نیروی پیشرفت گرایی، از کشف شگفتی ها و ظرفیت های  وجود خودتان متحیر می شوید؛ نیروهایی مانند: ” نیروی خود بنیادی ، احساس کنترل سرنوشت ، احساس قدرت و آزادی ، احساس خود مدیریتی ، احساس شایستگی ، احساس هدفمندی ، احساس کارایی ، احساس اوج ، احساس استقلال فکری و رفتاری ، احساس امید و سرمستی ، احساس معنوی” . در این مسیر ، شکست یا پیروزی آمیزه ای از تجربه هستند نه نتایج .

در حس پیشرفت گرایی توانمندی های ویژه ای از خودتان می بینید که که قبلاً از آنها بی اطلاع بودید، و حتی دیگران هم قادر به درک آنها نیستند . من با این روش (مهندسی تفکر پیشرفت گرا) لحظه به لحظه دنیای اطرافم ، روحم و از همه جالبت تر، حس شهودیم ( ندای قلب ) را تقویت و گسترش می دهم و با این ویژگی ها هر روز شرایط زندگی خودم از هر جهت غنی سازی می کنم.

یک پیشرفت گرای واقعی حس تجربه ی کار با، مغز و دل و بی عقلی ، تخصص و فقدان دانش ، عشق و رنج ،چالش و پیروزی ؛ فشار و آرامش ؛ خسارت و سود ، احساس شایستگی  و حقارت ، خلاقیت و شکست ، سکوت و حرکت ،  ناامیدی و امید ، درد و شفا ، همه و همه را با هم تجربه و در هم می آمیزد . این ماجراها در کنار هم حس پیشرفت گرایی به انسان های بزرگ می بخشد.

من ادعا نمی کنم که همه جواب ها را دارم زیرا خوب می دانم که هنوز هم خیلی چیزهای با ارزش زیادی در این جهان برای یادگیری وجود دارد که برای پیشرفت در کارم باید آنها را بیاموزم و آنها را تجربه کنم . اما بسیار لذت بخش و خوشحالم که آنچه را که در طول سال ها راه پیشرفت گرایی  یاد گرفته ام برای  افرادی که شعله اعتماد به نیروی درونی در قلبشان روشن است ، به رشته ی تألیف در آوردم . در آخر باید بگویم که کار من ایجاد هیجان  و تزریق جنون موفقیت نیست ، یا کپی کردن راه موفقیت دیگران . به همین  دلیل می خواهم که فقط ” انسان پیشرفت گرای سرنوشت خودت باشی” .

 

باور کنید تا ببینید

فرزانه بزرگ و استاد روان شناسی معنوی . دکتر وین دایر

 

مشخصات شخصی (رزومه ):

نام ونام خانوادگی : ابراهیم  علی عزیزی

تحصیلات :

کارشناسی ارشد روانشناسی

سوابق علمی و پژوهشی :

 • سابقه ۱۰ سال پژوهش علمی و کاربردی درحوزه روانشناسی انگیزش پیشرفت و مهارت های موفقیت و کامیابی
 • مدرس توانمندسازی انگیزش پیشرفت و پایه گذار ” مهندسی تفکر پیشرفت گرا”
 • نویسنده بیش از ۲۰ عنوان کتاب در زمینه روانشناسی انگیزش ، توانمند سازی ، رشد فردی و نیروی  خودشکوفایی
 • نویسنده بیش از ۱۰۰ مقاله علمی در حوزه روانشناسی کامیابی و موفقیت
 • مدرس و سخنران درمحافل ومراکزعلمی ودانشگاهی ودولتی درحوزه مدیریت رشد وشکوفایی وتوانمندسازی و مهارت های زندگی
 • عضو انجم اهل قلم ایران
 • عضوپژوهشگرجشنواره بین المللی فارابی.
 • مدیر وب سایت کلید اوج
 • مدیر وبلاگ روانشناسی موفقیت
 • برخوردار از گواهینامه های معتبر آموزشی متعدد در حوزه های روانشناسی ، علمی و آموزشی و
 • گواهینامه دوره های مربی گری (TOT)
 • ثبت آثار منتشر شده در کتابخانه ملی مجلس شورای اسلامی
 • همکاری و تبادل علمی و پژوهشی با مراکز علمی و فرهنگی کشور
 • ارسال مقالات و پژوهش های علمی به همایش ها و مراکز علمی و فرهنگی در سطوح ملی

سوابق اجرایی فرهنگی ، هنری واجتماعی :

 • مدیر وب سایت ” کلید اوج”
 • مدیر عامل موسسه تحقیقاتی رشد وتوسعه موفقیت
 • مدیرعامل موسسه فرهنگی تحکیم بنیان خانواده
 • تدریس و برگزاری سمینار همایش ها مختلف در نهاد دولتی ، مراکز مشاوره و مراکز علمی و فرهنگی
 • دبیربرگزاری چندین همایش علمی فرهنگی و پژوهشی

سوابق شغلی :

–      ریاست اداره امور فرهنگی اداره کل ورزش وجوانان استان خوزستان

–      مدیرعامل موسسه تحقیقاتی رشدوتوسعه در خشان

–      مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری تحکیم بنیان خانواده

–      کارشناس ساماندهی جوانان نخبه استان خوزستان درسازمان ملی جوانان دربین سالهای  ۱۳۸۵تا۱۳۹۰ و مراکزمشاوره وازدواج در این سازمان.

افتخارات(خلاصه ):

 • کسب بیش از ۴۰ عنوان افتخار در سطوح ملی و استانی  از سوی مسئولین مراکز علمی و فرهنگی به عنوان نخبه تأثیرگذار فرهنگی و فعال علمی ، فرهنگی و اجتماعی

کسب همه ی این موفقیت ها و پیشرفت های بزرگ ،در سایه موهبت الهی محقق گردیده است.

هر چه دارم از اوست.

با آرزوی بهترین پیشرفت های شما

  ابراهیم  علی عزیزی

پژوهشگر روان شناسی انگیزش پیشرفت

مدرس دوره های تفکر پیشرفت گرا

کارآفرین و مدیر سایت کلید اوج www.kelideoj.ir